BAŞKANDAN
Sanat Olmaktan Çıkan Doktorluk
Tıp Akademisi 3 Mart 1867 tarihinde kurulmuş 143 yıllık bir tıp cemiyetidir. Bu cemiyet ilk kurulduğu günden bu yana asıl amacını hiç değiştirmemiştir. Bu amaç "Halka sağlık açısından faydalı olmak" tır.
devamı...
YAYINLARIMIZ - Kitaplar / Dergiler
Dünden, Bugüne Türkiye Tıp Akademisi - 2010
devamı...
Prof. Dr. Ayten Altıntaş
Çanakkale Savaşlarında Temizlik
Çanakkale Cephesinde Birinci Dünya Savaşı'nın en kanlı muharebeleri yapılmıştır. Yaşananlar bir taraftan kayıt altına alınmış ve arşivler oluşturulmuştur.
devamı...
ETKİNLİKLER
TÜRKİYE TIP AKADEMİSİ DUAYENLERDEN GENÇ DOKTORLARA KLİNİK DENEYİMLER VE TEDAVİLER KONFERANSLARI
“ Genel Plastik Cerrahi ve Estetik Cerrahide Deneyimler ” 18 Ekim 2014 Cumartesi Saat: 15.00 - 17.00
devamı...
HABERLER


Türkiye Tıp Akademisi Ve Sürdürülebilir Tıp Eğitimi Çalışmaları

DUAYENLERDEN GENÇ DOKTORLARA KLİNİK DENEYİMLER VE TEDAVİLER

Türkiye'nin en eski tıp derneklerinden biri olan "Türkiye Tıp Akademisi" (www.turkiyetipakademisi.com)  3 Mart 1867 yılında "Cemiyet-i Tıbbiye-i Osmaniye" adıyla, Tıp eğitimi için gerekli olan önemli kitapları Türkçeye çevirmek ve halk sağlığı açısından önemli bilgileri içeren dergiler yayınlamak amacıyla Sultan Abdülaziz'in iradesi ile kurulmuştur.

Meşrutiyetin ilanı ile yeniden yapılanmış, Cumhuriyetin ilanı ile ismi "Türkiye Tıp Encümeni" adını almıştır. Türkiye Cumhuriyetinin en büyük tıp cemiyeti olarak yaptığı Milli Kongreler ile Sağlık bakanlığının sağlık politikasına yön vermiş, 1974 yılında "Türkiye Tıp Akademisi" adı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı onayıyla resmileşmiştir. 1974-2000 yılları arasında Ulusal kongreler; 2003-2013 yılları arasında da bilimsel toplantılar düzenlemeye devam etmiştir.

Türkiye Tıp Akademisi kurulduğu gündeki titiz sorumluluğu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Türkiye Tıp Akademisi'nin genç doktorlarımızın ve tıp öğrencilerimizin sürdürülebilir eğitimine verdiği öncelik ve önem nedeniyle, 2014 yılında her branş için ayrı ayrı bilimsel toplantılar düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Titizlikle seçilen Türkiye Tıp Akademisi üyesi duayen doktorlarımızın zengin birikim ve deneyimlerin paylaşılacağı, bilgi ve görüş alışverişlerinin yapılacağı bu toplantılar tıp alanında kendini geliştirmek ve geniş vizyon sahibi olmak isteyen tüm meslektaşlarımıza açık olacaktır.

PROF. DR. ONUR EROL İLE GENEL PLASTİK CERRAHİ VE ESTETİK CERRAHİDE DENEYİMLER

TARİH: 18 EKİM 2014 CUMARTESİ YER: VKV AMERİKAN HASTANESİ (SAAT: 15.00 - 17.00)

Genel Plastik Cerrahi ve Estetik Cerrahide Deneyimler konu başlıklarını içeren 18 Ekim 2014 tarihli toplantımız, 2012 yılında Uluslararası Plastik Cerrahi Derneği Başkanı seçilen Prof. Dr. Onur Erol tarafından; VKV Amerikan Hastanesinde ( Güzelbahçe, Nişantaşı )gerçekleştirilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Katılımın ücretsiz olması sebebiyle, yer sorunu yaşamamanız için ön kayıt yaptırmanızı; mazeret nedeniyle katılımınızın gerçekleşmemesi durumunda da bilgi vermenizi önemle rica ederiz.

Ön kayıt için iletişim: 0216 337-47-55 veya 0530 600 31 74  Oya Banu Yurdabak

E-posta: oyabanu@lotusevent.com

ANASAYFA | İLETİŞİM